O NONI

Volám sa Veronika. Pochádzam zo Slovenska, zo slovensko-maďarskej rodiny. Vďaka tejto väzbe som neskôr, počas štúdií scénografie na vysokej škole strávila jeden semester v Maďarsku. Tu sme sa spoznali s mojím partnerom. Odvtedy sme si už založili rodinu a usadili sme sa v Maďarsku. A teraz spolu vytvárame našu značku Noni. 

Noni bola moja detská prezývka.  Dnes ma už len málokto takto volá, no ako matka si opäť spomínam na zabudnuté radosti z detstva. 

 Nepamätám si na lepší pocit, ako letieť vzduchom v hojdačke. Ten pocit nekonečnej slobody a radosti.

Prvú hojdačku sme vytvorili pre nášho syna. Potom sme spravili ešte niekoľko ďalších, pre rodinu a kamarátov. Tie nám poslúžili ako prototypy. Na vlastnej skúsenosti sme si vyskúšali, aká je to skvelá zábava. A preto by sme sa o ňu chceli podeliť aj s vami.

Hojdanie sa je nielen zábavné, ale je aj prospešné pre zdravie a vývoj vášho dieťaťa. Má hneď niekoľko benefitov. Napríklad napomáha pri rozvoji rovnováhy, podporuje sociálnu interakciu, upokojuje. Kolísavý pohyb stimuluje mozgovú kôru, konkrétne tú časť mozgu, ktorá pomáha sústrediť sa, rozvíja percepčné zručnosti. Hojdanie sa celkovo napomáha ku správnemu rozvoju hrubej a jemnej motoriky.

Hojdačka je skvelý doplnok do interiéru, a zároveň je to zábava na dlhé zimné, či upršané dni doma. Výhodou však je, že hojdačky sú ľahko prenosné a dajú sa zavesiť aj v exteriéri. 

Hojdanie sa je neodmysliteľnou súčasťou detstva. 

Veronika Keresztesová