O tom ako a prečo robím to, čo robím

„Za všetkým hľadaj ženu” alebo v mnohých prípadoch by bolo na mieste skôr: “za všetkým hľadaj ženu, matku”. Volám sa Veronika, a v mojom prípade tomu nebolo inak. Ako to často býva, s vlastnou značkou som začala na materskej dovolenke. Je mnoho podnikateliek, ktoré sa po materskej nechceli vrátiť do nudného zamestnania, a rozbehli vlastný biznis. Toto nie je celkom môj prípad. Ja som nemala nudné zamestnanie a stále sa mojej profesii (divadelnej scénografii) aj venujem. Mnohokrát ma však práca veľmi vyčerpávala, a to najmä na materskej. Bolo náročné skĺbiť domáce povinnosti a prácu. Miešali sa výčitky pre prácu a pre syna. Avšak na druhej strane, vždy keď som niečo dokončila, bola som na seba nesmierne hrdá. Keď som pochopila ako byť plnohodnotne doma a aj v práci, čosi mi začalo pri divadelnej tvorbe chýbať.

made_by_noni

Chcela som robiť niečo, kde sa môžem realizovať úplne sama, kde sa nemusím prispôsobovať a nie som závislá od rozhodnutia druhých. Inšpiráciou pri tvorbe mi bol nielen syn a jeho prvé narodeniny, ale aj moja neter, ktorá mala tiež prvé narodeniny a zároveň krstiny. So sestrou si od nepamäti darčeky vyrábame. V tejto tradícii som chcela pokračovať aj pri neteri. A tak sme s manželom (ktorý mi pomáha pri hojdačkách s výrobou drevených častí), začali vymýšľať darček na túto príležitosť. Hľadali sme niečo, čo je hodnotné a zároveň trvalé. Niečo, čo poteší matku aj dcéru. Niečo, čo je zábavné a zároveň osožné. A tak vznikol nápad vyrobiť interiérovú hojdačku

Po prvom prototype, sme vyrobili ešte niekoľko hojdačiek pre kamarátov. Zakrátko prišla podpora okolia a dobrý pocit, že to čo robím má zmysel.

To je presne to, čo mi chýba pri divadle. Akási okamžitá spätná väzba. Vedomie, že výrobok ktorý vypustím z ruky prináša radosť a pomáha.
Radosť v očiach dieťaťa, keď sa ku vám približuje, radosť z kolísavého pohybu a vedomie, že okrem toho má hojdanie aj nespočetné zdravotné benefity, je pre mňa viac ako potlesk v divadle. Je to pocit na nezaplatenie.

noni

Leave a Reply Text

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *